CTBT připravilo dvouhodinový workshop pro vědecké a lékařské kapacity

Seminář CONTIPRO

První květnové pondělí se ve Výukovém centru Lékařské fakulty v areálu Fakultní nemocnice setkala téměř třicítka vědců a lékařů z oboru farmacie a biomedicíny, kteří se přišli seznámit s novými možnostmi spolupráce s farmaceutickou společností CONTIPRO Group z Dolní Dobrouče.

Holding Contipro je skupina biotechnologických firem, které se zabývají vývojem a výrobou aktivních látek pro farmaceutický a kosmetický průmysl a finálních farmaceutických produktů. Od samotného počátku vzniku Contipra (rok 1990), staví holding svůj úspěch na výzkumu a vývoji nových aplikací založených na kyselině hyaluronové. Hlavními směry aplikovaného firemního výzkumu v Contipru jsou: hojení ran, tkáňové inženýrství, nosiče pro cílenou distribuci látek, nanovlákna, nanočástice a látky zmírňující stárnutí pokožky.

Dvouhodinový workshop připravilo pro vědecké a lékařské kapacity Centrum transferu biomedicínských technologií, které sídlí ve Fakultní nemocnici. Přednášku vedl majitel firmy z Dolní Dobrouče doc. RNDr. Vladimír Velebný, CSc.

Prezentace ke stažení naleznete v části „dokumenty ke stažení“.

Komentáře jsou vypnuty.